Prezes Zarządu Comarch S.A. wyróżniony przez Prezydenta RP.

Prezes Zarządu Comarch S.A. wyróżniony przez Prezydenta RP.

Środowisko producentów i dystrybutorów rozwiązań informatycznych co do zasady stroni od polityki, a osoby z niego się wywodzące rzadko wymieniane są w kontekście wydarzeń dziejących się na arenie politycznej.

Wyróżnienie profesora Janusza Filipiaka

Tym bardziej więc godnym odnotowania jest fakt, iż Prezes Zarządu i założyciel krakowskiej spółki akcyjnej Comarch, profesor Janusz Filipiak powołany został przez Prezydenta RP w skład nowo powstałej Narodowej Rady Rozwoju jako ekspert w dziedzinie „Gospodarka, praca, przedsiębiorczość”. Narodowa Rada Rozwoju pełnić ma funkcję doradczą i opiniotwórczą dla przedstawicieli władzy wykonawczej w naszym kraju, przede wszystkim dla Prezydenta. W skład tego gremium weszło 87 autorytetów z takich dziedzin jak: ekonomia, nauka, dyplomacja, przedsiębiorczość i prawo.

Warto podkreślić w tym miejscu, że oprócz powyższych profesor Filipiak angażuje się w szereg akcji charytatywnych, a Comarch S.A. jest sponsorem tytularnym hokejowej i piłkarskiej drużyny Comarch Cracovii, które to z powodzeniem walczą o tytuły i trofea na naszym krajowym podwórku. Obie te sekcje (hokejowa i piłkarska) dużą wagę przykładają do szkolenia dzieci i młodzieży, krzewiąc w ten sposób w młodych ludziach zamiłowanie do aktywności fizycznej oraz motywując ich do czynnego uprawiania sportu.