Wdrożenia systemów ERP

Firma Polkas jest specjalistą w zakresie wdrażania systemów ERP dla firm. Z naszych usług na przestrzeni lat skorzystało wiele polskich firm i organizacji świadomych korzyści płynących z posiadania wysokiej klasy oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Wdrożenie systemu ERP w firmie jest skomplikowanym, złożonym i wymagającym przedsięwzięciem, które wymaga wiedzy, doświadczenia oraz szeregu profesjonalnych umiejętności niezbędnych do jego sfinalizowania z sukcesem. Oto jak przebiega wdrożenie systemu ERP na przykładzie przedsięwzięć zrealizowanych we współpracy z naszą firmą.

Wdrożenie systemu ERP w etapach

Etapy wdrożenia ERP są uzależnione od rodzaju wybranego oprogramowania, zakresu poszczególnych usług oraz indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybór najlepszego dla konkretnego biznesu oprogramowania to dopiero pierwszy krok do sukcesu - system ERP należy prawidłowo wdrożyć, aby możliwe było czerpanie pełni jego korzyści.

W Polkas wdrożenia najczęściej realizujemy w oparciu o kompleksową analizę wymagań. Metoda ta wymaga przygotowania dokładnego planu wdrożeniowego w postaci dokumentu szczegółowo opisującego wszystkie aspekty procesów biznesowych, które będą obsługiwane przez wybrany system ERP dla firm. Taka procedura umożliwia wykonanie szczegółowego harmonogramu prac oraz przygotowanie finansowego planu wdrożenia.

Bardzo ważnym elementem wdrożeń systemów ERP jest migracja danych. Ma ona na celu przeniesienie określonych danych z poprzedniego systemu do nowego, co daje możliwość realizacji procesów firmowych oraz pozwala uniknąć konieczności ręcznego wprowadzania danych. Migracje danych w Polkas odbywają się w staranny sposób, co gwarantuje zachowanie wysokiej jakości danych, ich kompletności spójności wraz z istniejącymi zależnościami oraz ustaloną hierarchią.

Przykładowe case study

Koszt wdrożenia systemu ERP

Wdrożenia ERP są wymagającymi, czasochłonnymi i złożonymi przedsięwzięciami, które wiążą się także ze znaczącymi wydatkami. Trudno jednoznacznie wskazać, jaki jest koszt wdrożenia systemu ERP, gdyż jest on ściśle uzależniony od wyboru konkretnego oprogramowania, stopnia złożoności całego procesu wdrożeniowego, dodatkowych usług oraz potrzeb przedsiębiorstwa, które mogą się między sobą różnić w bardzo znaczącym stopniu. W Polkas do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób dokładając wszelkich starań, aby nasze usługi były atrakcyjne nie tylko pod względem jakościowym, ale także finansowym.

Koszt wdrożenia systemu ERP w firmie można dostosować do budżetu każdego przedsiębiorstwa, czemu służą m. in. różne opcje licencjonowania oprogramowania. Pozwala to na wybór optymalnego rozwiązania nie tylko pod względem stricte funkcjonalnym, ale także finansowym. Warto także zaznaczyć, że inwestycja w system ERP zwróci się z nawiązką w postaci łatwiejszej i bardziej efektywnej pracy, oszczędności czasu oraz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa.